Obituario de yuma az

(Fixed) In lieu of Trump’s indictment, I made this preliminary prediction for the 2024 election if he ends up being the nominee against Biden

2023.06.09 23:32 IllusionaryZoroark (Fixed) In lieu of Trump’s indictment, I made this preliminary prediction for the 2024 election if he ends up being the nominee against Biden

(Fixed) In lieu of Trump’s indictment, I made this preliminary prediction for the 2024 election if he ends up being the nominee against Biden
I deleted the last post cause I accidentally made Illinois red instead of blue lol. Feel free to judge this in the comments
submitted by IllusionaryZoroark to YAPms [link] [comments]


2023.06.09 23:28 CODE10RETURN US Homeowners saw First Equity Loss Since 2012 Last Quarter

US Homeowners saw First Equity Loss Since 2012 Last Quarter submitted by CODE10RETURN to REBubble [link] [comments]


2023.06.09 23:26 Tricky-Tart-2476 Schobert Norbi Frizbi beszélgetés!

Kinek mi a véleménye? Nem kedvelem, mint embert, de ez az interjú szimpatikus volt!
submitted by Tricky-Tart-2476 to talk_hunfluencers [link] [comments]


2023.06.09 23:19 Narrow_Rule6472 Britney Spears “jelenség”

Sziasztok! Engem mostanában nagyon foglalkoztat a téma, hogy mi történhetett Britneyvel. Tiktokon rengeteg videót láttam, ahol egyértelműen furcsa volt a viselkedése, meg úgy a videók is.. utána mentem a témának és rengeteg videót kidobált arról a TikTok, hogy ezek filterezett/szerkesztett videók. Tehát nem ő szerepel a videokon. Van ahol egyértelműen látszik az eredeti (tehát nem más által lementett, lassított videóban), hogy leugrik a filter az arcáról fél tized mp-re, és hirtelen megváltozik a szemszín meg az arca is. Másokat is érdekelhet a téma, mert sok amerikai civil elemző videót láttam azóta, ahol lassították a videókat, és egyértelműen látszik az összesen, hogy valami nem oké. Valószínű aki hasonlóképp találkozott ezekkel a videókkal, az tudni fogja miről beszélek. Más a foga is stb. Különböző teóriákat olvastam a téma kapcsán külföldiek részéről, de valahogy magyarokat nem nagyon láttam a TikTok videók alatt, hogy megvitathassuk. Sokak szerint már nem él, viszont kell a bevétel, így valaki helyettesíti.. Néhány ember szerint rehabon van, vagy elrabolhatták stb. Hasonló teóriák keringenek. Elvileg 2020 óta nem mutatkozott nyilvános eseményen. Nem tudni róla semmit, csak ezek a furcsa videók vannak fent a neten. Közös képeken(már ami van elvétve 1-1) olyan, mintha oda lenne pselve.. máshogy vetül rá az árnyék, olyan mintha nem állna a földön csak tényleg oda lenne illesztve a képe stb. A videókban is felmerült, hogy green screen előtt vannak felvéve.. aki megnézi a videókat az fogja érteni egyből miről beszélek. Nektek mi a véleményetek erről az egész jelenségről? Vajon mi lehet?
submitted by Narrow_Rule6472 to hungary [link] [comments]


2023.06.09 23:15 2019h740 My mom's prediction for the 2024 election between Trump and Biden. I filled in the safe states for her. She thinks Georgia and Arizona are a dead heat

My mom's prediction for the 2024 election between Trump and Biden. I filled in the safe states for her. She thinks Georgia and Arizona are a dead heat submitted by 2019h740 to YAPms [link] [comments]


2023.06.09 23:14 second-bakery-attack Kendinize iyi bakın!

TW: Bazı homofobik, transfobik yorumlar.
Merhaba herkese, öncelikle endişelenecek bir şey yok. Bu tarz başlıklar yaşadığımız ülke ve genel psikolojimiz nedeniyle kötü çağrışımlar yapabiliyor ama "kendinize iyi bakın" deme sebebim Reddit'i bırakıyor olmam.
Her subreddit'te olduğu gibi "e bundan bize ne" diyebilirsiniz, ki bir noktaya kadar haklısınız da. Ama sonuç olarak bu subreddit'i venting için de kullanıyoruz ve ben Reddit'i tamamen bırakmadan, en anlaşılacağımı düşündüğüm yer olan bu subreddit'te son bir paylaşım yapmak istedim.
Reddit'ten uzaklaşma kararımın birden fazla sebebi var, mesela ChatGPT çıktığından beri programming subreddit'lerine ihtiyacım kalmadı, ya da siyasetle daha az ilgilenmek istiyorum, ama burada bahsedeceğim şey şu an bu postu okuduğunuz subreddit'ten de tahmin edebileceğiniz üzere LGBTQ+ temalı sebepler.
Ben 4-5 senedir Reddit kullanıyordum. Birkaç tane farklı hesabım oldu. 4-5 sene belki çok uzun bir zaman dilimi değil ama yine de bazı şeyleri fark edebilmek için gayet yeterli. Başta, hatta 2 sene öncesinde bile Reddit, özellikle TR Reddit'i, bu kadar kaotik, saygısız, fobik değildi. Elbette bu kadar aktiflik de yoktu fakat bence daha küçük ve tatlı bir grup vardı. Hatta yakın zamanı düşünürsek, place'ten öncesinde bile şimdiki kadar kötü değildi. place'ten beri bir süre daha devam edebildim, hesap vs. değiştirdim ancak artık katlanılamaz durumda.
Ülkedeki bir kesimin, ki ne yazık ki bu kesim ortaokul öğrencisinden üniversite öğrencisine kadar her yaş aralığında mevcut, facia bir şekilde beyni yıkanmış. Anadolu halkından ya da direkt dindar ailelerden gelenlerden bahsetmiyorum çünkü açıklamaya değecek bir durum yok, zaten durumları belli. Öte yandan bu bahsettim genç, okuyan fobik kesim, işte bu beni kanser ediyor.
Bu vatandaşlar Türkiyede yaşıyorlar. Kadınların erkek arkadaşı olduğu için dövüldüğü, birçok bölgesinde başlık parası gibi kavramların devam ettiği, siyasal islam'ın hüküm sürdüğü Türkiyede. Ona rağmen eğer Turkey'de son zamanlarda atılmış LGBTQ+, kadın hakları, seks işçiliği vs. temalı bir posta bakarsanız bu insanların Türkiyede yaşamadıklarını düşünürsünüz, eminim siz de neden bahsettiğimi biliyorsunuz zaten. Yorumlar LGBTQ+'nın çok göze sokulduğunu söyleyen, LGBTQ+'ya örgüt diyen, feminizm saçmalıktır kadınlar kendilerini üstün görüyorlar yazan, ABD'deki alt-rightlardan çakma, yalan yanlış argümanları ("çocuklara dildo kullanmayı öğretiyorlar", "drag queenler pedofili", vs.) ortaya saçan insanlarla dolu. Biseksüelim ama LGBTQ+ örgütünü sevmiyorum yazan gördüm, pes yani.
Gökkuşağı görmekten korkuyorlar, iki tane hemcinsin el ele olduğunu görmekten korkuyorlar, trans bireylerden korkuyorlar, haklarımızın eksik olmadığını iddia ediyor ya da "sırası değil" diyorlar, "ne yaparlarsa kendi evlerinde yapsınlar" filan yazıyorlar ki bilmiyorum, ya beyinleri feci yıkanmış, ya da aşırı kötü niyetliler. Üzücü olan, yanlış düşündüklerinin farkında değiller. Birçoğu dini baskı gördüğünden dini sorgulamayı? ve ateist olmayı başardığı için kendilerini bilge olarak görüyorlar, sonra malum YouTuber'ları izleyip "LGBTQ+ emperyalist propagandası" yazıyorlar. Çünkü kendileri dışında başkasının gördüğü baskı baskı değil. Başka azınlıklar önemli değil. Bu bilinci kazanamamışlar.
Durumu bu kadar vahim kılan bir diğer nokta ise, Turkey gibi subredditlerde artık moderasyonun eksik kalması. Eskiden insan sayısı da azken ve kitle daha progressive'ken bu kadar fazla nefret içerikli yorum olmuyordu, olunca da hemen icabına bakılıyordu. Şimdi ise postların altı report etsen bile açık açık nefret söyleminde bulunan kişiler kaynıyor. Moderasyon bir şekilde harekete geçerse de geçici ban veriyor ve hiçbir şey değişmiyor. Bu sorun böyle çözülmez. Böyle gitmez, Ama böyle gidecek gibi duruyor. Çünkü dediğim gibi, günden günde daha beter olduğunu görüyorum burasının.
Ha dışarısı farklı mı? Hayır, tabii ki değil. Her yerde benzer saçmalıklar devam ediyor. Ama işte veya okuldaki sorunlara mecburiyetten katlanırken, Reddit'tekilere katlanmak zorunda değilim sonuç olarak. Burası huzur veren ve kafa dağıtmayı sağlayan bir platform olmaktan tamamen uzaklaşmış durumda çünkü.
Burası ile kendimi yormaktansa eğitimime, özel hayatıma ve hobilerime vakit ayırmaya çalışacağım. Herkes için farklı olabilir elbet ama politik iklimin ve homofobinin bu denli içinde olmayı kaldırmakta zorlanıyorum.
Siz neler düşünüyorsunuz, başka subreddit'lerde ne kadar vakit geçiriyor ya da burada/PM'de ne kadar fobiye maruz kalıyorsunuz bilmiyorum ama umarım çok miktarda değildir ve umarım bazı yerler safe-space olarak kalmaya devam eder.
Kendinize tekrar iyi bakın. Barış ve sevgiyle... 🌈
submitted by second-bakery-attack to Turkaaaaaaaaaaaaaaaa [link] [comments]


2023.06.09 22:46 Paripappa Hiring processben húsdaráló cicázás?

Sziasztok!
Remélem, ez nem az a tipikus poszt lesz, ami általában beleesik az "unalmas" témákba (pályakezdő állás, bootcamp vs. egyetem), de egy árnyaltabb példát akarok elmesélni és kikérni a szakma redditorainak véleményét.
Téma: A hiring processben mi mindent tehetnek meg a cégek? Mi az, ami korrekt vagy inkorrekt, mi fér bele? A cégek nem tudják, hogy kit keresnek (példa lentebb)?
1-2 hónapja keresek aktívan állást juniorként, jelentkeztem vagy 150 helyre. Fókuszáljunk azokra, akik válaszoltak: 150-ből nagyjából 25 cég írt vissza, akik interjúra hívtak vagy beadandó feladattal láttak el. Volt a teszteken kívül vagy 10 interjúm is 5-6 cégnél. Kifejezetten 3 interjúm volt, ahol szakmai beszélgetésem volt.
Pár "érdekes" interakcióm eddig:
  1. Java pozícióra jelentkeztem, küldtek egy PHP feladatot. Mondom elnézést, én a Java pozíciótokra jelentkeztem, nem a PHP-ra... válasz "Ja hát igen, ezt a feladatot PHP-ban kellene megoldani, mert a hozzáállást és a probléma megoldó képességet nézzük" ??? Ilyen van, találkoztatok már ilyennel? Maga a feladat nem volt nagy szám, bedobtam ChatGPT-be, azt kicsit átstruktúráltam, de amúgy tökmindegy, mert elutasítottak. És akkor ebből ők le tudták szűrni a hozzáállásomat és a probléma megoldó képességemet? Ki találta ezt ki?
  2. Fejvadász 2. kör után telefonon felhív hogy mégsem vagyok jó, mert bár van műszaki diplomám, az ügyfélnek szakirányú végzettségre van szüksége. Okés, legalább tisztáztuk, végülis csak 2-3 órát raboltunk el egymás életéből.
  3. Végigmegyek a 4 (!) kör interjún (hr screening, 2x1 órás teszt, technikai szakmázós interjú). A felvételi processben egyik tesztet kicsit elb*sztam, kifutottam az időből (amúgy átmentem a teszten). Annyira idegesített hogy ott nem tudtam a megoldást, hogy otthon fogtam, és 2 nap alatt megcsináltam a feladatot, majd elküldtem nekik. Tök jó volt, mert még arról is beszélgethettünk legalább a szakmai interjún. 2 hét után jött a válasz, kapaszkodj "Gratulálunk, átmentél a felvételi folyamaton és az összes interjún, raadásul még szimpatikus is voltál mindenkinek, de most nem tudunk ajánlatot adni"
  4. HR kör, teszt körön átmentem, minden szuper, majd szólnak mert idézem "Ez az a cég, ahol mindenkinek szólunk ;)". Ennek már 7 hete és láttam a pozíciót újra kitették 2 hete.
  5. Felhív a recruiter, és mesél. Látta hogy haladó német nyelvtudásom van, és emiatt ideális jelölt vagyok. Mondom a telefonba zavartan hogy "Linkedinen, vagy hol van ez kiírva? Mert a németem alap szint". Ő értetlenkedik és esküszik, hogy Linkedinen ez van kiírva, akkor azonnal nézzem meg mert ő emiatt most feleslegesen méltóztatott felhívni, olyan hangnemben hogy még én éreztem magam hülyén és még én kértem elnézést tőle. Megnéztem a LinkedIn profilomon tudjátok mi volt megadva a Languages résznél a German-hoz? Elementary proficiency.
Kisdobos becsszó tudom, hogy sokszor tényleg én is rabolom a cégek és a recruiterek idejét mert olyan pozícióra is jelentkezem, aminél nem 100% felelek meg minden elvárásnak (ez is megosztó, senior pozícióra jelentkezz-e, vagy sem... én pl. junior vagyok, eddig nem jelentkeztem 5+ év szakmai tapasztalatot elváró hirdetésekre, de van aki azt vallja hogy azt ignorálni kell és jelentkezni mindenre...)
Főleg a 3. pontban leírt példám a lényeg hogy akkor mégis miért raboltuk egymás idejét hetekig? Nem tudjátok, hogy kiket kerestek?
Ez mennyire volt korrekt tőlük? Szerintem teljesen alap lehetne az is, ha már fáradtak egy pályázat meghirdetésével, hogy értesítsenek mindenkit, akit elutasítottak. Oké, most a recruiter nem fog mind a ~100 jelöltnek írni, de lehetne legalább valamilyen automatikus rendszerrel. Akkor látnám hogy ők most csak a weboldalukon felejtették a nem aktuális hirdetést és leszarják a jelentkezésemet, vagy: Aktívan keresnek, látták, de nem vagyok jó jelölt.
Nektek van hasonló hajmeresztő példátok, amikor csak cicáztak veled mint jelölt? Mi az ami még belefér, mi az ami már inkorrekt, mi az ami már kiveri a biztosítékot nálatok?
submitted by Paripappa to programmingHungary [link] [comments]


2023.06.09 22:13 Balcanic_goose Ti milyen gyakran sírtok? És mi miatt?

Ma jöttem rá, hogy kábé fél éve nem sírtam. Télen nagyon elöntött a depresszió és akkor sokat sírtam. Meg nyilván tini koromban is a viszályos szerelmek és családi dolgok miatt. De érdekelne, hogy aki felnőttebb már mondjuk viszonylag stabil élettel, az mennyit sír?
submitted by Balcanic_goose to hungary [link] [comments]


2023.06.09 22:06 safranek86 Ajánlott helyek szaunázáshoz

Sziasztok!
Jár-e valaki az osztákokhoz szaunázni, tudtok-e ajánlani jó helyeket az alábbi szempontok alapján?
- legyen több szauna, merülő medence és meleg/langyos vizes pihenő medence
- nyugis legyen, de nem baj, ha nem csak nagymamák/nagypapák járnak oda, hanem a mi korosztályunk is (30-35)
- elérhető távolságban legyen, tehát lehetőleg a határ közelében, vagy legalább az ország keleti felén
- ár-érték arányban jó legyen
- fürdőruhamentes hely legyen (bár az osztrákoknál szerintem csak ilyen van) + az sem baj, ha textilmentes
- nem hátrány, ha vannak szaunaprogramok is
Amit mi ismerünk, és nem rossz: Sonnentherme Lutzmannburg
Köszönöm!
submitted by safranek86 to hungary [link] [comments]


2023.06.09 21:57 Alive-Huckleberry389 Linux állásal kapcsolatos érdeklődés.

Sziasztok.

Szeretnék érdeklődni linux állásokkal kapcsolatosan.
Mivel google-be illetve itt a subon nagyon kevés infot találtam linux sysadmin állásokról azzal kapcsolatosan itthon mik a feltételek.
Illetve álláshirdetéseket ez ügyben átolvastam .De tiszta képet nem kaptam entry level pozícióval kapcsolatosan mik az igények.
Tudásomat illetve,linuxot szeretek használni.Nem tudom besorolni magamat milyen szinten van igazából.Középfokú végzettségem van ami nem ezzel kapcsolatos. Van lehetőség autodidakta módon tanult tudással szerezni linux sysadmin vagy linux-al kapcsolatos állást?
Hosting operátor állást láttam 3 műszak és 12 órába bruttó 350 k kezdő. Ez általános ?
submitted by Alive-Huckleberry389 to programmingHungary [link] [comments]


2023.06.09 21:53 Julesort02 2024 Election if it were decided by Party registration. All but a few are from state numbers but a few are from a gallup poll. Whos the nominee in this scenario?

2024 Election if it were decided by Party registration. All but a few are from state numbers but a few are from a gallup poll. Whos the nominee in this scenario? submitted by Julesort02 to YAPms [link] [comments]


2023.06.09 21:40 vnssxx__ Akik használnak barnító habot/barnító testápolót…

Én már próbáltam több félét és előtte rendesen leborotválkoztam,radíroztam, testápolóztam. Szép is volt az eredmény de mikor borotválkoztam rá 2 napra a borotva lekoptatta a barnaságot és csupa folt lettem. Ti ezt hogy oldjátok meg?:/
submitted by vnssxx__ to szepsegtippek [link] [comments]


2023.06.09 21:11 IAmAccutane IM TIRED OF THIS GRANDPA

IM TIRED OF THIS GRANDPA submitted by IAmAccutane to dankmemes [link] [comments]


2023.06.09 20:56 jajafejem Törött küldemény probléma

Törött küldemény probléma
Sziasztok! Őszintén nem gondoltam volna, hogy itt fogok kikötni de segítség kellene! Feladtam a múlt héten egy nagyobb csomagot és 2 kicsit, mivel úgy rendelte meg tőlem a lengyel csaj. Ma kapom az üzenetet, hogy fel fog ENGEM jelenteni, hogy elvileg a nagy dobozba csak törött üvegek vannak, de képet és semmi többet nem volt hajlandó mutatni. Állítása szerint a nagy csomagot egyébként át sem vette még. VISZONT Én a képen látható is, hogy alaposan becsomagoltam, a dobozon fel volt tüntetve, hogy törékeny. Ilyenkor a futárszolgálat a hibás és nem én igaz?
submitted by jajafejem to Vinted_hungary [link] [comments]


2023.06.09 20:54 Crafty_Bid_8337 Diagnosztizált nárcisztikus vagyok AMA

Felmerült az ötlet, hogy őszintén beszéljek erről az állapotról, amivel a média gyakran visszaél, elferdít, besötétít és a szándék, hogy eloszlassak pár tévhitet. Nekem Bánki György beszélgetései segítettek abban, hogy megértsem a “vékonybőrű nárcizmus” lényegét (nem ő diagnosztizált, hanem egy pszichoterapeuta). Ha nárcisztikusokról esik szó, akkor általában mindenki a malignus/rosszindulatú nárcizmust említi, ami egy egészen más típusa vagy variációja a nárcisztikus személyiségzavarnak. A vékonybőrű nem a környezetét, hanem saját magát sanyargatja. Az első és talán legfontosabb tévhit, hogy nincs empátiánk: van, és az én esetemben ez úgy nyilvánul meg, hogy évek óta félek párkapcsolatba lépni, mert azt érzem, hogy a másik jobbat érdemel nálam. Szinte már el is felejtettem, hogy milyen az szeretve lenni. A másik tévhit, hogy nem keresünk fel segítséget/nem vagyunk képesek önreflexióra: az igazság viszont az, hogy kevés olyan szakember van, aki ennek a személyiségzavarnak a szakértője (olyan, mint Bánki György van max. 10 az országban) ezért kockázatos felkeresni a segítséget. Nyilván az elején megvolt az öntagadás, hogy biztosan nem vagyok az, de előbb utóbb kénytelen voltam belátni, mert szinte az életem minden aspektusát megnehezíti. Jó hír: felkerestem egy szakembert, aki 1 év várólista után tudott végre fogadni, és jövő hétre kaptam is időpontot. A vékonybőrűekre az jellemző, hogy félünk attól, hogy megszégyenülünk. Rám főleg az jellemző, hogy képtelen vagyok elviselni a veszítést, meg azt, hogy vannak nálam okosabb emberek. Ez egy rettenetes kisebbségi komplexussal jár, amit azzal kompenzálok, hogy okosnak akarok tűnni. Az egyetemen nálam sokkal okosabb emberekkel találkoztam, és ez belőlem azt váltotta ki, hogy elkezdtem okoskodni. Emiatt rengetegszer sikerült hülyét csinálni magamból, pl. kijavítottam a 100x okosabb tanáraimat, beleokoskodtam olyasmibe, amihez nem vagy csak nagyon minimálisan értek, és mindezt azért, nehogy butának gondoljanak, nehogy megszégyenüljek. Szépnek, okosnak kell éreznem magam, különben értéktelennek gondolom magam. Míg egy átlagember elfogadja a hibáit, megtanul együtt élni velük, én folyamatosan tökéletes akarok lenni. Gyakran irreális céljaim vannak, de szinte csak azokat hajszolom. Mivel állandóan azzal vagyok elfoglalva, hogy tökéletesnek kell lennem, nehéz egy kapcsolatban kimutatni a gyengeségeimet, mert attól félek, hogy a másik ki fog belőlem szeretni és megszégyenít. Ha jeles helyett pótvizsgára kellett mennem, akkor hazudtam, hogy nem is buktam meg, csak beteg voltam. Visszagondolva, nem is értem, hogy volt pofám jobban tudni valamit, mint egy tanár vagy szakértő. Utólag képes vagyok reflektálni és cikinek érezni ezt a viselkedést, közben viszont gyakran nem és emiatt hülyét csinálok magamból. Kérdezzetek, hitelesebb választ fogtok kapni, mint az öndiagnosztizáltaktól, másokat diagnosztizálgatóktól.
submitted by Crafty_Bid_8337 to hungary [link] [comments]


2023.06.09 20:37 Bob_el_Communist Átvertek jófogáson hamis hírdetéssel

Igen tudom, a jófogáson nagyon sok csalás van és főleg előre utalással. Utólag nagyon hülyének érzem magam, hogy bedőltem ennek, de ami megtörtént az már megtörtént. Körülbelül egy pár hete kezdtem el beszélgetni egy eladóval, azt kérte előre utaljak át neki pénzt és utána kiküldi a terméket packetával. Persze már itt rá kellett volna jönnöm, hogy ez kamu, de valamiért nem tettem. Szerintem azért, mert azt írta lehetséges személyesen átvenni és úgy nehéz lenne lehúzni a vásárlót. Át is ment a banki utalás aminek hála megvan a teljes neve, és bankszámla száma. Az átutalás után még tovább beszélgettünk 6 napig, ami miatt szintén azt gondoltam, hogy nem akart átverni. Ezután pedig csak törölte a fiókját. A beszélgetésről van képernyőkép és lehet látni, még jógogáson időpontokkal együtt. Picit utána olvastam, és a lopott összeg "csak" 26390 Ft volt, míg a szabálysértési értékhatár 50k Ft. Ha jól értelmeztem amiket olvastam, akkor 50 ezer alatt ez nem bűnycselekmény, csak szabálysértés. A kérdés az lenne, hogyha a rendőrségnek feljelentem a csávót, fognak-e tudni bármit csinálni? Vagy csak szimplán fogadjam ezt el mint "tanulópénz" és ne tegyek semmit, mert a rendőrség semmit se fog kezdeni ezzel. Akár a kevés információ, vagy a kevés pénz miatt, vagy esetleg csak nincsen kedvük erre.
submitted by Bob_el_Communist to joghungary [link] [comments]


2023.06.09 20:14 Full-Astronaut-4572 Ennyi szülinapos van egyszerre egy nap. Megsúgom: nagyon sok.

Hihetetlen, de igaz! Meg fogsz lepődni amikor rájössz mennyi emberrel osztozol ezen!
Mindig megdöbbenünk, amikor olyan személlyel találkozunk, akinek ugyanaznap van a születésnapja, mint nekünk. Gondoltad volna, hogy ennek az esélye mindössze 1/365, vagyis mindössze 0,274%? Ha pedig figyelembe vesszük, hogy a világ népességét körülbelül nyolcmilliárdra becsülik, akkor elméletileg több mint 22 millió emberrel kellene megosztanunk a születésnapunkat. Ez egészen elképesztő!
Azonban ne feledjük, hogy a születések nem egyenletesen oszlanak el az év során. Vannak népszerűbb és kevésbé népszerű hónapok is. Nyáron például sokkal nagyobb valószínűséggel jönnek világra a kisbabák, mint bármely más évszakban. Az ősz, a tavasz és a tél követik ezt a sorrendet. Magyarországon például általában júliusban születik a legtöbb baba. Nézd csak meg, 2022 februárjában mindössze 6100 gyermek született, míg júliusban már 8300-an látták meg a napvilágot. Nem meglepő, hogy február 29-e, a szökőnap, a legritkább születésnap. Valószínűleg mindig is az lesz. De azt is láthatjuk, hogy az ünnepnapokon kevésbé szoktak az anyukák szülni. A legnépszerűtlenebb időszak a Karácsony (december 24–26.) és az újév (december 29. - január 3).
Viszont ettől függetlenül is milliók osztoznak a világban a születésnapunkon.
A Központi Statisztikai Hivatalnak van egy izgalmas infografikája, ahol 1970-től visszanézheted, hogy hányan születtek egy adott napon. Akkor, amikor én jöttem a világra összesen 428 gyermek született aznap az országban, míg december 24-én csak 345 baba lett üdvözölve. Az év legnépszerűbb napjain pedig 522 újszülöttet köszönthettek az orvosok és a szülésznők. Ez azért már a múlté, manapság már csak a népszerűbb hónapokban születik 300-nál több baba.
1970-től kezdve egészen a mai napig Magyarországon körülbelül 16.000 ember osztozik velem ezen a szép napon. Nagyjából ez elmondható másra is, a szám 14.000 és 18.000 között mozog. Persze nem mindenki él már közülük, ráadásul, ha meggondoljuk, hogy az 1970-ben születettek még csak mostanában ütötték meg az ötvenet, akkor biztosak lehetünk benne, hogy még rengetegen vannak az előttük születettek közül is. De nagyon durván becsülünk, akkor is minimum tízezres nagyságrendről beszélünk.
De hadd mondjam el neked, hogy nem számít, hogy tízezrek vagy milliók osztoznak a születésnapodon, az mindenképpen különleges marad!
A névnapot lesajnáljuk, hiszen te is sok Róbertet, Gábort, Évát ismersz. Gáborból nagyjából 160.000 van az országban. Ez valóban több, mint ahányan ünnepeljük a születésnapot, de ha globálisan tekintünk rá, akkor a névnap az igazán egyedi. Mert ugyan van Peter külföldön is, de az még sem Péter! A Gábor, Gabriel variációkról nem is beszélve. Így Gáborra a világon 160.000 ember hallgat, míg a születésnapot 22 millió emberrel osztjuk meg.
Te hány emberrel osztozol Magyarországon a születésnapodon? Itt megtudod nézni. Írd meg kommentbe!
https://www.ksh.hu/interaktiv/szuletesek/szuletesek.html
Ui: Saját iromány több külföldi oldal és a ksh adatai alapján. A tévedés jogát fenntartom.
submitted by Full-Astronaut-4572 to hungary [link] [comments]


2023.06.09 20:14 MrPingviin Osztalék adózás 2023-ban

Sziasztok.
Jöttem kicsit hangosan gondolkodni, hátha valami bődületes hülyeséget beszélek.
Szóval ahogy számolom USA osztaléknál elméleti síkon alapesetben az alábbi költségek merülnek fel:
- 15% forrásadó
- 15% SZJA
- 13% SZOCHO
Na mármost a 15% forrásadót a brókerem automatikusan levonja, már a csökkentett összeget rakja a számlámra.
Legjobb tudomásom szerint év végéig amíg az USA-val él a kettős adóztatást elkerülő egyezmény ezt költségként letudom írni a NAV felé ezzel kiütve az itthon fizetendő 15%-os SZJA-t.
Marad a SZOCHO, de arra meg megint csak ott van, ha a béred meghaladja a minimálbér 24x-ét akkor azt sem kell fizetni.
Ez nálam teljesül.
Szóval dióhéjban ha minden igaz erre az évre a költségem csak a bróker által levont forrásadó lesz.
Kérdésem az lenne, hogy ez a levezetés helytálló-e, ha nem nyugodtan javítsatok ki.
Természetesen majd egy könyvelővel is lefogok ülni ezeket átbeszélni, de mivel még távol van így egyelőre még csak kíváncsiságból megkérdeznélek titeket is.
Előre is köszi a segítséget!
submitted by MrPingviin to kiszamolo [link] [comments]


2023.06.09 20:12 Electronic_Rock5858 Szúnyogok/szúnyogcsípés

Egyre több a szúnyog és az én véremet kifejezetten szeretik. Lassan már a kertbe se tudok kimenni 5percre a késő délutáni óráktól, mert egyből megtalálnak. Ezzel nem is lenne gond, ha nem hagynának maguk után hatalmas csípésnyomokat. A tegnapi nap folyamán összeszedtem 3 csípést. Kettőt azonnal éreztem viszkettek is a dérhajlatomban de hamar elmúlt. A harmadikat észre se vettem ma reggelig, (a térdhajlamot felett) amikor már legszívesebben levágtam volna a lábamat annyira viszketet és amikor megnézem egy hatalmas (nagyobb mint egy 200Ft-os) folt is társul a viszketéshez, ami egy picit meleg is.
Allergiás lennék néhány szúnyog csípésére, vagy mégis mitől alakulhat ez ki, hogy idén ez már a harmadik ilyen esetem, hogy ennyire hatalmasak lesznek a csípések. Nem vakarom inkább próbálom kenegetni Fenistil-el, ami hol segít hol nem.
submitted by Electronic_Rock5858 to hungary [link] [comments]


2023.06.09 20:07 Gotumdekisivilce 500 ve 1000 liralık banknotlar çıkmalı mı?

Ülkemizin en büyük parası 200 tl. Ve şuan 8 dolar anca ediyor. Bu yüzden ben en az 500 TL'lik banknot çıkmasını doğru buluyorum. Çünkü Doları 25 kabul edersek 20 dolar civarı yapıyor ve paraları basmanın değeri de git gide artıyor. Yani 5 tane 200lük basacağımıza 2 tane 500lük basmak daha iyi bence. Hatta 1000lik bile çıkmalı.
submitted by Gotumdekisivilce to Turkey [link] [comments]


2023.06.09 19:52 Gun_Monke My doctor self i started it a month ago already almost full

My doctor self i started it a month ago already almost full submitted by Gun_Monke to DrPepper [link] [comments]


2023.06.09 19:42 babylove22_ Legjobb fekete/sötétkék nadrág

Sziasztok csillagok 🌠!
Segítsetek nekem. 🤯
Szülés óta még sajnos nem nyertem vissza az eredeti alkatom :(
Olyan nadrágot keresek, ami bokanal szukitett, normálisan kinez az emberen nem úgy mint egy zsák 💩😅.
A méretem 44es, tesco - lidl kilőve, onnan már vettem jó pár gatyat de egyikben sem érzem magam komfortosan 🥺☺️.
Köszönöm szépen előre is a segítséget.
Xx 💖🙏🏻
Edit : maximum derekig erő, szűkitett fazont keresek😁
submitted by babylove22_ to csakcsajok [link] [comments]